Menu

Piły HM - Kanefusa

W zakresie pił tarczowych z płytkami z węglika spiekanego mamy zaszczyt reprezentować na terenie Polski światowego lidera tej branży – japońską firmę KANEFUSA, której ponad 100-letnia tradycja i doświadczenie w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami produkcji gwarantują absolutnie najwyższą, dostępną na rynku, jakość.

W zależności od zastosowania możemy wyróżnić następujące rodzaje pił:

  • do cięcia stali
  • do cięcia metali nieżelaznych
  • do cięcia drewna
  • do cięcia tworzyw sztucznych

Do wysokowydajnych przecinarek polecamy piły z płytkami typu „Throw Away”. Są to piły jednorazowego użytku z płytkami na bazie cermetu lub węglika spiekanego. Pozwalają na stosowanie wyższych parametrów skrawania w stosunku do frezów HSS, co znacząco skraca czas cięcia i pozwala uzyskać większą wydajność. Specjalna konstrukcja zęba pozwala na uzyskanie doskonałej żywotności oraz jakości przecinanej powierzchni, jednak uniemożliwia ostrzenie. Dostępne są także wersje z pokryciem PVD, chroniącym tarczę przed przegrzaniem.

Spośród szerokiej gamy pił do cięcia stali polecamy:

  • ST-4 – na bazie cermetu, przeznaczona do cięcia materiału pełnego ze stali zwykłych.
  • Ti-4– na bazie węglika spiekanego, przeznaczona do cięcia materiału pełnego i rur ze stali twardych.
  • Ferro Max Speed– na bazie węglika spiekanego, przeznaczona do cięcia materiału pełnego i rur przy wysokich parametrach skarawania.
  • Ferro Max Tube– na bazie cermetu, przeznaczona do cięcia rur cienkościennych ze stali zwykłych i twardych.
  • Ferro Max SUS– na bazie węglika spiekanego, przeznaczona do cięcia materiału pełnego ze stali nierdzewnych.
  • Ferro Max SUS Tube– na bazie węglika spiekanego, przeznaczona do cięcia rur ze stali nierdzewnych.

Piły z płytkami z węglika spiekanego serii „Sash Pro” znajdują zastosowanie w wysokoobrotowych przecinarkach do cięcia aluminium. Charakteryzują się one unikalną dokładnością wykonania dysku, co owocuje wyjątkową żywotnością. Wykonane laserem rowki pozwalają znacznie zredukować hałas towarzyszący cięciu. W zależności od rodzaju ciętego materiału stosowane jest uzębienie z pozytywnym, bądź negatywnym kątem natarcia.

Kanefusa jako pionier i światowy lider w rozwoju zaawansowanych technologii wykorzystywanych w przemyśle drzewnym oferuje szeroki asortyment narzędzi do wstępnej i końcowej obróbki drewna. Na szczególną uwagę zasługują piły tarczowe z węglikiem spiekanym (HM) serii „Board Pro”, wykonane z wyjątkowo odpornego na ścieranie i korozję rodzaju węglika, który gwarantuje najwyższą jakość ciętej powierzchni.

Ta witryna używa plików cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich użycie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
, chcę dowiedzieć się więcej.